więcej " >
Jacek Dukaj jest autorem m.in. Czarnych oceanów, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu, Wrońca oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry - zgromadzonych m.in. w tomach W kraju niewiernych oraz Król Bólu. Tłumacz-reinterpretator Serca ciemności Josepha Conrada. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla, wielokrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009. W kwietniu 2019 r. nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się książka Po piśmie, w której opisał ludzkość u progu nowej ery postpiśmiennej. Netflix na podstawie powieści Starość aksolotla produkuje serial Into the Night.
Jacek Dukaj, fot. Albert Zawada

Jacek Dukaj Fot. Albert Zawada


Zaproszenie Jacka Dukaja do udziału w debacie o technoewolucji to pomysł, który staramy się zrealizować od kilku lat. Ten znakomity pisarz i myśliciel niezwykle trafnie definiuje i diagnozuje zjawiska towarzyszące technoewolucji. Szczególnym przykładem jest „Po piśmie”, wydany w 2019 cykl brawurowo napisanych esejów opisujących transformację naszej cywilizacji dokonującej się dzięki technologiom transferu przeżyć. Uważam, że trudno znaleźć dzisiaj wśród światowych publikacji pozycję dorównującą „Po piśmie” pod względem połączenia wyobraźni, dyscypliny intelektualnej i erudycji – mówi Borys Stokalski, Partner RETHINK, odpowiedzialny za program forum.

Cytując fragment „Po piśmie” (książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego)

Dopiero po miesiącach żonglowania surowymi ideami pojąłem, w jaką grę tu gram. Próbuję mianowicie pokazać dzieje człowieka jako następstwo różnych metod transferu przeżyć. A jako napęd tych dziejów –instynkt  wyzewnętrznienia przeżycia. Jest to więc także próba uświadomienia znaczenia i wpływu tych metod nie tylko na kulturę i cywilizację człowieka, ale na samo człowieczeństwo.”

Jestem przekonany że analizy Jacka Dukaja związane z rosnącym znaczeniem transferu przeżyć we wszystkich w zasadzie obszarach ludzkiej aktywności, będą stanowić wyjątkową inspirację i źródło praktycznych refleksji dla uczestników tegorocznej edycji Digital Champions. Serdecznie zapraszam! – dodaje Borys Stokalski.


Przypominamy, że udział w konferencji jest bezpłatny. Aby zagwarantować sobie miejsce na sali możliwe jest dokonanie rezerwacji za symboliczną kwotę 99 zł.

Wszystkie sesje będą transmitowane on-line – aby otrzymać link do transmisji w dniu konferencji warto zapisać się na streaming. Zapraszamy!

Zarezerwuj miejsce już dziś.
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję